Що таке ментальне здоров’я?
З початком війни, кожного дня життя випробовує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях нормально тривожитися, боятися, не спати. Але з часом негативні емоції, постійні стреси виснажують, що призводить до емоційного вигорання, а також до проблем із фізичним здоров’ям.
Щоб "перемагати", нам потрібно багато ресурсів, і один з них — ментальне здоров’я.
Що таке ментальне здоров’я?
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у неї суспільне життя.
Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.
Психічно здорова людина:
- може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
- здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
- розвивається й навчається;
- позитивно оцінює себе, приймає та любить;
- приймає власні тверді рішення;
- нормально адаптовується до нових умов життя;
- може розв’язувати проблеми.
Як ми можемо подбати про своє ментальне здоров'я? Які техніки доцільно використати щоб заспокоїти себе під час тривоги, напруги, стресу?
Ці та багато інших питань були опрацьовані під час ранкової зустрічі з педагогами у рамках реалізації проєкту "Завжди поруч" та Всесвітнього дня ментального здоров'я.
Педагоги обговорили поняття "стрес", "психічне здоров'я", виконали цікаві вправи на зняття напруги, заспокоєння ("Метелик", "Амулет") та ознайомилися із Всеукраїнською програмою ментального здоров'я "Ти як?", ініційованою Оленою Зеленською.
Пам'ятаймо, що психічне здоров'я - це надзвичайно важлива частина нашого існування, і ми завжди можемо розраховувати на взаємну підтримку.
Разом, ми маємо потенціал зробити світ кращим місцем!
#Завжди_Поруч #Разом_Ми_Сила