В Роменському ліцеї 1 ім. П.І. Калнишевського сьогодні розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу, який триватиме з 19 по 23 вересня. Булінг-це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному чи економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно неповнолітньої особи. Тема булінгу залишається досить актуальною в сучасному світі, саме тому, з метою попередження виникнення випадків насильницької поведінки в нашому ліцеї, протягом тижня в закладі освіти будуть проводитися різноманітні заходи на тему протидії булінгу.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCWNE_rUsGX5oVSgYCjdqhhYzBky1FAtEzGvRaw86AE-YYQA/viewform?fbclid=IwAR29JDOiT3MISPW3vNaIxWhLen7kByRnqFphO5xzHdf7yI-uPcitNHq8ues
Протягом 19-23 вересня учні Роменського ліцею №1 ім. П.І. Калнишевського активно приймали участь у заходах з нагоди проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Учні 6-8 класів приєдналися до тематичного тижня та організували флешмоб "Разом проти булінгу"
Учні 1-4 класів прийняли участь у виставці малюнків "Наші долоньки проти булінгу"
Учні 5-х класів також долучилися до виставки малюнків та оформили буклети на тему "Стоп булінг"
Виставка малюнків та буклетів "Разом проти булінгу"
Конкурс соціальних відеороликів на тему "Стоп булінг" серед учнів 5-11 класів.
Соціальний ролик "Стоп булінг" 9-Б
Соціальний ролик "Стоп булінг" 8-Б
Соціальний ролик "Стоп булінг" 11-Г
Соціальний ролик "Стоп булінг" 5-А
Соціальний ролик "Стоп булінг" 7-А
З 16 по 20 вересня 2019 року в Роменській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені П.І. Калнишевського пройшов Тиждень протидії булінгу. На заняттях з практичним психологом діти дізналися, що таке булінг, які види цькування існують, які ознаки має булінг, яку відповідальність несе булер та педагогічний працівник, що ігнорував факти цькування. Учні школи ознайомилися з корисними порадами протидії булінгу, переглянули тематичні відеоматеріали та отримали інформаційні буклети. Також під час проведення виховних годин класні керівники провели бесіди «Стоп булінг», «Булінг - ми всі можемо допомогти це зупинити» та «Безпечна школа. Маски булінгу».
Саме такі заходи навчають школярів користуватися своїми правами, захищати їх у разі порушення, не бути байдужими, налагодити стосунки з однолітками.
ЗНАЙ: ТИ НЕ ОДИН! РАЗОМ ПОДОЛАЄМО БУЛІНГ!
У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», її потрібно вирішувати усім дорослим.
За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.
Міністерство юстиції України розпочало активну інформаційну роботу #СтопБулінг, адже діти мають право на безпечне дитинство.
«Я МАЮ ПРАВО!»: ЗНАТИ З ДИТИНСТВА
Для всіх і кожного, незалежно від віку, важливими є поняття «право». Саме тому Міністерство юстиції України здійснює велику правопросвітницьку роботу, об’єднану у проект «Я МАЮ ПРАВО!». У ньому – кілька напрямів, усі вони важливі, адже навчають, як захистити свої права. Важливо, що серед іншого, держава не забула і про найменших громадян, яким з дитинства варто знати основу основ про права. Отож, вивчайте і знайте, щоб Україна міцніла правом, а ви виростали достойним поколінням: успішним, сильним, патріотичним.
Більше інформації на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/
Протягом вересня у нашій школі проходять тренінгові заходи та психологічні заняття:"Стоп булінг" для учнів 10-11 класів;"Як протидіяти тиску однолітків" - для 3-4 класів;"Підліткові компанії" - для 6-9 класів.Учні 5-9 класів долучилися до розробки буклетів "Зупинимо булінг разом" та "Якщо ви стали свідками булінгу".Батькам були надані професійні рекомендації психолога на тему: "Що робити, якщо ваша дитина - агресор?" та "Як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу?