Тиждень профілактики булінгу в учнівському середовищі

Date: 22 квітня 2021 о 13:35, Refreshed 31 жовтня 2022 о 13:20

В Роменському ліцеї 1 ім. П.І. Калнишевського сьогодні розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу, який триватиме з 19 по 23 вересня. Булінг-це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному чи економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно неповнолітньої особи. Тема булінгу залишається досить актуальною в сучасному світі, саме тому, з метою попередження виникнення випадків насильницької поведінки в нашому ліцеї, протягом тижня в закладі освіти будуть проводитися різноманітні заходи на тему протидії булінгу.

Посилання на скриньку довіри, куди Ви завжди можете звернутися за порадою чи допомогою анонімно чи ні

Протягом 19-23 вересня учні Роменського ліцею №1 ім. П.І. Калнишевського активно приймали участь у заходах з нагоди проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Учні 6-8 класів приєдналися до тематичного тижня та організували флешмоб "Разом проти булінгу"

Учні 1-4 класів прийняли участь у виставці малюнків "Наші долоньки проти булінгу"

Учні 5-х класів також долучилися до виставки малюнків та оформили буклети на тему "Стоп булінг"

Виставка малюнків та буклетів "Разом проти булінгу"

Конкурс соціальних відеороликів на тему "Стоп булінг" серед учнів 5-11 класів.

Соціальний ролик "Стоп булінг" 9-Б

Соціальний ролик "Стоп булінг" 8-Б

Соціальний ролик "Стоп булінг" 11-Г

Соціальний ролик "Стоп булінг" 5-А

Соціальний ролик "Стоп булінг" 7-А

З 16 по 20 вересня 2019 року в Роменській спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені П.І. Калнишевського пройшов Тиждень протидії булінгу. На заняттях з практичним психологом діти дізналися, що таке булінг, які види цькування існують, які ознаки має булінг, яку відповідальність несе булер та педагогічний працівник, що ігнорував факти цькування. Учні школи ознайомилися з корисними порадами протидії булінгу, переглянули тематичні відеоматеріали та отримали інформаційні буклети. Також під час проведення виховних годин класні керівники провели бесіди «Стоп булінг», «Булінг - ми всі можемо допомогти це зупинити» та «Безпечна школа. Маски булінгу».
    Саме такі заходи навчають школярів користуватися своїми правами, захищати їх у разі порушення, не бути байдужими, налагодити стосунки з однолітками.

ЗНАЙ: ТИ НЕ ОДИН! РАЗОМ ПОДОЛАЄМО БУЛІНГ!

У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», її потрібно вирішувати усім дорослим.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.

Міністерство юстиції України розпочало активну інформаційну роботу #СтопБулінг, адже діти мають право на безпечне дитинство.

«Я МАЮ ПРАВО!»: ЗНАТИ З ДИТИНСТВА

Для всіх і кожного, незалежно від віку, важливими є поняття «право». Саме тому Міністерство юстиції України здійснює велику правопросвітницьку роботу, об’єднану у проект «Я МАЮ ПРАВО!». У ньому – кілька напрямів, усі вони важливі, адже навчають, як захистити свої права. Важливо, що серед іншого, держава не забула і про найменших громадян, яким з дитинства варто знати основу основ про права. Отож, вивчайте і знайте, щоб Україна міцніла правом, а ви виростали достойним поколінням: успішним, сильним, патріотичним.

Більше інформації на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/

Протягом вересня у нашій школі проходять тренінгові заходи та психологічні заняття:
"Стоп булінг" для учнів 10-11 класів;
"Як протидіяти тиску однолітків"  - для 3-4 класів;
"Підліткові компанії" - для 6-9 класів.
Учні  5-9 класів долучилися до  розробки  буклетів "Зупинимо булінг разом" та                "Якщо ви стали свідками булінгу".
Батькам були надані професійні рекомендації психолога на тему: "Що робити, якщо ваша дитина - агресор?"  та "Як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу?